تبلیغات
حسـابـداری(ACCOUNTING) - حسابرسی: استاندارد جدید حسابداری و حسابرسی اجرایی می شوند
حسـابـداری(ACCOUNTING)
بنام یگانه حسابداربی همتای عالم
نوشته شده در تاریخ شنبه 12 تیر 1389 توسط علیرضا حسینی | نظرات ()

رئیس سازمان حسابرسی در گفت‌وگو با فارس :
4 استاندارد جدید حسابداری و حسابرسی اجرایی می شوند

 
خبرگزاری فارس: رئیس سازمان حسابرسی از تصویب و اجرایی شدن استانداردهای 30 و 31 حسابداری و 450 و 2410 حسابرسی از ابتدای سال آینده و تهیه پیش‌نویس‌ دو استاندارد 32 و 550 خبر داد.رئیس سازمان حسابرسی در گفت‌وگو با فارس :
4 استاندارد جدید حسابداری و حسابرسی اجرایی می شوندخبرگزاری فارس: رئیس سازمان حسابرسی از تصویب و اجرایی شدن استانداردهای 30 و 31 حسابداری و 450 و 2410 حسابرسی از ابتدای سال آینده و تهیه پیش‌نویس‌ دو استاندارد 32 و 550 خبر داد.

 

اكبر سهیلی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در رابطه با آخرین مصوبات استانداردهای جدید سازمان حسابرسی كشور اظهار داشت: دو استاندارد 30 و 31 حسابداری در حالی بعد از طی مراحل قانونی به تصویب مجمع سازمان حسابرسی رسیده كه با امضاء صورت جلسه مربوطه، این مصوبات از ابتدای سال آینده برای همه شركت‌ها لازم الاجرا خواهد بود.
وی با بیان اینكه استاندارد30 و31 مربوط به سود هر سهم و دارایی‌‌های غیر جاری نگهداری شده برای فروش و عملیات متوقف شده است، ادامه داد: از سوی دیگر دو استاندارد حسابرسی 450 و 2410 كه مربوط به ارزیابی تعریف‌های شناسایی شده و بررسی اجمالی صورت‌های مالی میان دوره‌ایی توسط حسابرس مستقل واحد تجاری بوده به تصویب رسیده است.
به گفته وی زمان اجرای استاندارد450 از تاریخ صورت‌های مالی كه شروع دوره‌های آن از اول فرودین 88 تعیین شده و استاندارد2410 نیز از اول سال 89 لازم‌اجرا خواهد بود.
رئیس سازمان حسابرسی به تهیه دو پیش‌نویس استانداردهای 20 و 32 حسابداری اشاره كرد و گفت: استاندارد20 مربوط به سرمایه‌گذاری بانك‌های تجاری وابسته و استاندارد 32 در خصوص كاهش ارزش دارایی‌ها است.
سهیلی پور گفت:این دو پیش‌نویس بعد از تصویب در هیات عامل سازمان حسابرسی باید توسط مجمع سازمان بررسی و تصویب شود.
درباره وبلاگ
موضوعات
آخرین مطالب
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.